Hoi allemaal,
Heel erg bedankt voor het openen van mijn actie. Ik ben deze actie gestart omdat nu het echt in zicht komt ik door de bomen het bos niet meer zie. Persoonlijk hou ik helemaal niet van vragen om gunsten, maar op dit moment zie ik geen andere uitweg meer en probeer ik het toch maar op deze manier met alle hoop van zegen.
Bram heeft sinds de zomer van 2018 gehad dat alles heel erg met up en downs ging. Hij vocht heel erg met zijn gewicht en viel telkens heel erg af en hier hebben ik heel veel werk aan gehad om hem op gewicht te houden en met de droge zomer die toen was was dit zeker niet gemakkelijk. De oorzaak van het afvallen werd toen ook nog niet duidelijk.
Na verhuizing van stal leek hij dan weer eindelijk aan te komen, maar dit was helaas van korte duur. Ongeveer 1,5 maand later was hij binnen nog geen week tijd in één keer zo erg afgevallen dat je zijn ribben alles kon tellen en zien. Ik ben verder de onderzoeken met hem in gegaan, want hij kon zo niet rond blijven lopen, de oorzaak moest toch echt boven tafel komen. Helaas na veel onderzoeken (blood, gebit etc.), testen met geen resultaat op wat de oorzaak was voor het afvallen ben ik in een korte periode zonder weer goed bij te kunnen sparen door bijna al mijn geld gegaan die ik voor hem aan de kant gespaard had om dit soort kosten te kunnen voorzien. Veel mensen hebben hem nagekeken en niemand die kon constateren wat er was tot ik op een APK-dag voor paarden ben geweest en een tandarts van poolse afkomst bij het openen van zijn mond de oorzaak direct constateerde. Een rechter kies bovenin van bram was verticaal gebroken deze moest er zo snel mogelijk uit i.v.m. dat het ging ontsteken en dit kon doorslaan naar de voorhoofdsholtes en dan zou het een nog slechter verhaal voor hem worden. (Er is een soort bacterie die zich bij paarden hechten op de 4de kiezen van boven in de mond en deze eten de kiezen van binnenuit op waardoor ze infecteren en breken)
Wetende dat het bekostigen van de operatie moeilijk zou gaan worden ben ik naar de kliniek gestap want dat houdt niet weg dat hij echt geholpen moest worden. Helaas op de dag van operatie kreeg ik een telefoontje waarin het allemaal nog erger bleek te zijn dan al was. Niet alleen zijn rechter kies was stuk, maar ook zijn linker kies stond op breken. Maar doordat de rechter kies een moeizame operatie was kon de linker niet meteen verwijderd worden en moest hij hiervoor nogmaals terug komen en dit betekent natuurlijk dubbele en nog duurdere kosten en iets waar ik niet meer op voorbereid kon zijn. Ik ben de 2de operatie ook aan gegaan, want er was geen andere keus en ik wilde hem echt niet met zoveel pijn door laten lopen, want hij kreeg zoveel moeite met eten en je zag dat hij niet lekker in zijn vel zat en natuurlijk met alle risico van dien. Bij de 2de operatie was de linker kies in korte tijd gebroken en nog erger dan de eerste kies. Zijn gehele gebit is toen meteen behandeld zodat het allemaal op orde was. Hij heeft met beide operaties ongeveer een week moeten blijven op de kliniek en natuurlijk kwam er dan nog medicatie kosten waar rekening mee moesten houden.
Inmiddels zijn beide kiezen eruit en hebben voor de operaties, tussen de 2 operaties en nu aan het eind veel processen afgespeeld en veel bezoeken van de dierenarts en als het nog niet genoeg was is er ook nog een bezoek van de dierenarts bijgekomen omdat hij enkele weken terug net voor zijn 2de operatie koliek kreeg. Hij heeft nu zijn laatste controle gehad en met geluk in zegen is alles goed verlopen en heelt alles super. Dit was namelijk ook erg spannend want het was alsnog mogelijk dat door voedsel hij een onsteking kon krijgen in zijn voorhoofdholtes toen de kiezen verwijderd waren. Maar gelukkig heeft hij weer groen licht om weer gezond door te kunnen gaan. Dit is voor mij echt een hele opluchtig dat ik nu weet dat het met hem weer goed komt, maar nu komen natuurlijk nog alle kosten bij elkaar en met de rekening die er nu is weet ik niet hoe dit moet gaan aanpakken en zoals eerder zei zie ik dus door de bomen het bos niet meer.
Ik weet gewoon niet hoe ik het geld in korte tijd bij elkaar moet gaan krijgen. Ik ben student en betaal mijn paard naast mijn school en standaard kosten die komen kijken geheel zelf en bekostig dus ook zelf zijn onvoorziene kosten, maar doordat ik al mijn geld heb gestoken in onderzoeken waar niks uitkwam, terwijl achteraf te horen heb gehad dat dit direct gezien had moeten worden en het niet tot deze staat had hoeven komen heb ik dus niks meer over van het bedrag dat had. Ik doe er nu alles aan om het geld bij elkaar te krijgen en heb ook mijn gehele zomer bijna 7 dagen in de week gehele dagen overal staan werken om geld te kunnen sparen en probeer ook zoveel mogelijk spullen te verkopen, alles wat maar geld kon opbrengen, maar nu dat mijn studie weer begonnen is en ik onregelmatige uren heb kan ik niet meer die hoeveelheid en uren werken en krijg ik het geld gewoon niet binnen.
Mijn grootste angst begint daardoor in beeld te komen en ik wil er echt absoluut niet aan denken dat ik Bram weg zou moeten doen door deze kosten. Hij is mij echt alles waard en ook mijn mentale steun en ik ook die van hem. Ik heb nog nooit een paard ontmoet waarmee ik op deze manier een band heb kunnen vormen en die zich zo erg ook echt aan mij heeft gehecht, tot het punt dat hij mij echt 'tot zijn kudde' heeft opgenomen. Hij is inmiddels 13 jaar oud en ik ken hem al vanaf zijn 5de/6de jaar. Hiernaast is hij niet alleen heel belangrijk, maar hij is ook een aandenken aan zijn vorige baasje voor mij en vele andere. Zij was erg belangrijk voor vele van ons en ook heel erg voor mij, want zij heeft mij zoveel mogelijkheden gegeven. Ik zou niet weten wat zou moeten als hij uit beeld zou verdwijnen. Ik heb haar beloofd om goed voor hem te zorgen en er voor hem te zijn en dit wil ik ook gewoon kunnen blijven doen. Ik zou het mijzelf nooit kunnen vergeven als het tot zo ver zou moeten komen en al helemaal niet zonder alles op alles gezet te hebben dat dit niet hoeft te gebeuren.
Alle beetjes worden echt met een groot hart en heel veel dank ontvangen. Elke euro, cent is al iets wat mij op weg kan helpen zodat ik zijn operatie en nazorg kosten kan bekostigen en hem daardoor kan behouden. Ik zal echt voor elk klein beetje zo dankbaar zijn.
Ik wil iedereen die mocht doneren alvast echt heel erg bedanken met alle hulp die jullie aanbieden!