Lieve mensen en donateurs voor ons project,
Met pijn in ons hart moeten wij het droevige nieuws mededelen dat het Venturo waterpomp-project in Embu niet doorgaat. Ondanks alle inzet van meerdere betrokken partijen en de gulle donaties van jullie allen voor dit project, blijkt de school zich de installatie van deze waterpomp toch niet te kunnen permitteren. Dit heeft te maken met de lastige financiële situatie waar de school zich momenteel in bevindt waardoor zij de resterende kosten van de pomp niet op zich kunnen nemen. Wij hebben daarom de beslissing genomen om ons terug te trekken uit dit project.
Voor het opgehaalde geld hebben wij een prachtig alternatief gevonden. “De Gevulde Waterkruik” , internationaal ook wel bekend als Clean Water Healthy Village, is een organisatie die zich bezig houdt met het bouwen van drinkwatercisternen bij huishoudens van boeren in Afrika in gebieden waar voldoende regenval is, zodat dit ook tijdens droogseizoenen benut kan worden. Het internationaal bekende systeem heet Rain Water Harvesting (RWH). De cisterne wordt gebouwd door lokale, door hen opgeleide metselaars met lokaal verkrijgbare materialen. Een kostprijs van een 5000L cistern van cement is circa €250. Hiermee ondersteunen zij de toegang tot veilig drinkwater in verschillende Afrikaanse landen, waarmee zij bijdragen aan het welzijn van honderden boeren en kinderen in gebieden waar zij dat het hardst nodig hebben.
Meer informatie over dit goede doel is te vinden op http://degevuldewaterkruik.nl. Wij zouden graag het door jullie gedoneerde geld aan dit project willen doneren. Wij zijn er van verzekerd dat dit geld hier in de juiste handen terecht komt. Mocht u uw gedoneerde geld toch liever terug willen, neem dan contact op met Cemmie via cemmievg@mail.com onder vermelding van uw bankrekeningnummer en gegeven bedrag. Laat dit gelieve uiterlijk 24 januari weten, daarna zullen wij het gedoneerde geld overdragen.
Voor meer vragen zijn wij altijd te bereiken.
Liefs,
Coen, Cemmie en Brechtje