Een tastbare en blijvende herinnering aan een overleden kindje.
Dagelijks zijn er ouders die alleen in herinnering kunnen terugkijken op hun kindje. Dat zo gewenst was, maar er niet mocht zijn. De geboorte van hun kindje, dat tevens ook een afscheid werd. Foto’s zijn vaak confronterend. Iedereen begrijpt dat het belangrijk is dat elke herinnering goed wordt vastgelegd. Je wenst dat de foto’s mooi en scherp zijn om zo veel mogelijk details te kunnen blijven zien, te herinneren, te koesteren.
Ouders vinden vaak troost in een afdrukje van een handje of voetje. Helaas zien we dat afdrukken in gips of klei of met inkt vaak van slechte kwaliteit zijn, ze zijn vaak niet meer dan een vaag beeld, welke niet blijft bestaan zoals toen, toen in dat moment dat het werd vastgelegd. Omdat dit veel beter kan, maakt Stichting Sterrenprints zich sterk om ouders die zo’n ongelofelijk verdriet moeten meemaken, kwalitatief goede afdrukken te bieden. Kosteloos. Afdrukken van een handje of voetje met details, waar een lijn en plooi zichtbaar is en blijft.
Hoe realiseren we dit?
Met speciaal ontwikkelde klei kan er eenvoudig een goede driedimensionale afdruk worden gemaakt van een (soms nog heel mini) handje of voetje. Van deze afdruk wordt op een professionele wijze een acryl afdruk gemaakt. Ouders kunnen deze afdruk jaren bewaren of gebruiken om een kopie te laten maken in hoogwaardig (edel)metaal.
De klei wordt aangeboden in afdruksetjes. In z'n totaliteit, inclusief de materiaalkosten van dit afdruksetje, de acryl afdruk en de verzending bedraagt 35 euro. Helaas hebben ziekenhuizen en verloskundige praktijken vaak geen financiële middelen om deze afdrukken te kunnen dekken.
Waarom deze doneeractie?
Stichting Sterrenprints wil ouders een afdruksetje kosteloos kunnen blijven aanbieden, de afgelopen jaren heeft de Stichting namelijk vele ouders een kleine troost kunnen bieden door hen een afdruk aan te bieden. Door ruchtbaarheid te geven aan de stichting en ons werk, zien we dat er steeds meer beweging ontstaat. Er zijn zelfs al een paar ziekenhuizen die uit eigen initiatief de afdruksetjes financieren!
Maar de Stichting redt het niet alleen..
Helaas zijn onze middelen te beperkt om de vraag die er nu ligt op te kunnen vullen. ‘Nee’ zeggen tegen ouders willen we niet, vandaar deze hulp vraag. Vind jij, net als Stichting Sterrenprints ook dat elke ouder recht heeft op deze tastbare, blijvende herinnering? Help ons door een of meer setjes (35 euro per stuk) te 'doneren', dan kunnen wij de sets blijven aanbieden aan ouders op het moment dat ze een kindje moeten verliezen. Doneer je liever een ander bedrag? Iedere euro is welkom!
Dankjewel, namens Stichting Sterrenprints
www.sterrenprints.nl