15 juni sta ik aan de start van de halve triatlon in Amsterdam. Ik doe deze triatlon niet alleen voor mezelf maar ook voor de slachtoffers van huiselijk geweld en mensenhandel. Steunfonds Moviera zet zich dagelijks in voor deze slachtoffers. Het Steunfonds is een belangrijk extra hulpmiddel dat net die stap vooruit mogelijk maakt, wanneer er geen andere hulpbronnen meer zijn. Op deze manier hoop ik mensen te steunen die het gevoel hebben er alleen voor te staan.
Het Steunfonds Moviera biedt directe, praktische hulp aan mensen die alles achter zich moesten laten. Het fonds is er speciaal voor individuele cliënten die te maken hebben gehad met huiselijk geweld of mensenhandel en die geen beroep kunnen doen op andere voorzieningen. Dat doen ze via opvang, hulp thuis en zorgcoördinatie bij het opbouwen van een veilige toekomst.
Dankzij het steunfonds kunnen zij bijvoorbeeld hun nieuwe woning inrichten of noodzakelijke spullen aanschaffen die niet via andere regelingen beschikbaar zijn. De hulp is tijdelijk, incidenteel en altijd maatwerk – maar maakt een wereld van verschil.
Denk aan een vrouw die met haar kinderen een veilige plek heeft gevonden en met steun van het fonds een bed en een koelkast kan kopen. Of een jonge man die uit mensenhandel is bevrijd en laptop gefinancierd krijgt die nodig is voor zijn nieuwe studie.
Voor iemand die opnieuw moet beginnen - help je mij hen te steunen? Heel erg bedankt