Rice for MJ

Rice for MJ | Geld inzamelen
 
 

This girl MJ lives in the Philippines with her family, 2 sisters and live in a house 12x14 ft from wood

She goes to school 10 hours a day , six days a week!

If you work you make $7 a day

Rice is very expensive and they eat it 3 times a day (1.50$ for a Kilo) so it cost them $4.50 a day!

She likes to move abroad when she finish her exam but it's very difficult and the price are way to high!

So I would like to help this family that they can buy enough rice for the next couple of months!

€ 5 ingezameld
Doel: € 250 • 1 donatie