Red de populieren aan de Westerdijk

Red de populieren aan de Westerdijk | Geld inzamelen
 
 

Wethouder Simon Broersma wil Canadese populieren kappen op de Westerdijk, omdat hij denkt dat deze hun langste tijd hebben gehad. Wij van het burgerinitiatief willen een second opinion aanvragen bij de boomdeskundige die de helft van alle bomen gered heeft die de gemeente Amsterdam wilde kappen in het Vondelpark. Het is niet zeker dat zijn bevindingen over de populieren aan de Westerdijk eenzelfde resultaat zullen hebben. Maar zeker is voor ons dat het rijtje van dertien bomen op de Westerdijk, op één na, kerngezond zijn en alleen bij storm takken laten vallen.

De 1252 euro die we nodig hebben voor de second opinion moeten we uiterlijk maandag 30 september bij elkaar zien te krijgen. Dit omdat we nog tot 12 oktober hebben om informatie te sturen voor de hoorzitting waarin onze bezwaarschriften worden behandeld. De boomdeskundige heeft dus nog maar krap twee weken om zijn onderzoek te doen. We kunnen hem pas opdracht geven als we het geld bij elkaar hebben.

Wij van het het burgerintiatief hadden de gemeenteraad opgeroepen een second opinion uit te laten voeren. Maar wethouder Broersma heeft daar een stokje voor gestoken door een kapvergunning aan te vragen nog voordat ons burgerinitiatief in de gemeentraad kon worden behaneld. Omdat de zaak nu 'onder de rechter is' kan de gemeenteraad geen enkele actie meer ondernemen en is in feite monddood gemaakt.

Halen we het streefbedrag van 1252 euro niet, dan gaan jullie donaties naar Buurtvereniging Bewoners Havenkwartier, tenzij je een bedrag hebt gestort gelijk aan of groter dan 50 euro en je aangeeft dat je dit terug wilt. Hetzelfde geldt voor alles wat er meer binnenkomt dan 1252 euro.


Updates (1)

29-09-2019 22:17

Hartelijk dank aan alle donateurs! Jullie hebben samen mogelijk gemaakt dat een onafhankelijk boomdeskundige met een second opinion komt over de populieren op de Westerdijk.

Alles wat er meer is binnengekomen dan 1.252 euro wordt allereerst gebruikt om de kosten te betalen voor het gebruik van Doneeractie.nl. Dit is: 6% commissie (plus transactiekosten à € 0,85 per donatie) ex. 21% btw. Zie hiervoor: https://www.doneeractie.nl/veelgestelde-vragen
Mocht er dan nog steeds geld overblijven (wat niet waarschijnlijk is gezien de teller is blijven steken op 1.327 euro), dan gaat dat geld, zoals beloofd, naar Vereniging Bewoners Havenkwartier. 


€ 1.407 ingezameld
Doel: € 1.252 • 41 donaties

Deze actie is gesloten