Plastic soup. Dit begrip is je vast niet ontlopen de afgelopen jaren. Ik leg je er wat meer over uit:
Wereldwijd kost de plastic soup 13 miljard dollar per jaar. Onderzoekers stellen vast dat dit zelfs een zware onderschatting is van de werkelijke kosten.
Jaarlijks overlijden meer dan 100.00 zeedieren aan óns gedumpte plastic in hún leefgebied. Ik vind dit heel triest. Dieren komen vast te zitten door het plastic en zonder dat de beestjes het doorhebben, eten ze het plastic uit de zee op, wat ze als voedsel aanzien. Doordat het plastic in de maag onverteerbaar is, overlijd het diertje in een mum van tijd!
Weetje: per minuut belandt een vuilniswagen aan plastic afval in de zee!
Na wat research te hebben gedaan werd ik zwaar geraakt. Al de dieren in de oceaan zijn afhankelijk van ons! Wij verstoren hun natuurlijke habitat en dit moet dringend stoppen! Als dit zo doorgaat, is er over een paar jaar meer plastic dan vis in de zee!
Dit is nog maar een van de vele gevolgen...
Ik wilde doneren maar kon voor mijn gevoel niet zoveel doneren als wat goed voelde!
Hier heb ik u hulp bij nodig!
Wat kan je doen?
1. Je kunt doneren (meer info volgt).
2. Kom thuis in actie! Hier alvast 4 tips:
- Neem een eigen tas mee naar de winkel (en deze te hergebruiken) én probeer bewust te kopen: probeer plastic verpakkingen te vermijden! We kopen overbodig veel plastic
- Raap straatafval op! Dit hoeft niet saai te zijn! Maak er een leuke opdracht van en doe dit met vrienden!
- Probeer plastic flesjes en rietjes te hergebruiken! Dit zijn dé boosdoeners!
- eet minder/geen vis! De visnetten in de zee, zorgen voor het meeste plastic in de zee+ dieren raken verstrikt in de netten!
Jaarlijks komt er meer dan 11 ton aan plastic in de zee terecht en zijn zeehonden, vogels, vissen, schilpadden, walvissen, dolfijnen etc. Hier de dupe van! Jaarlijks komt er meer plastic in de zee bij dan dat er nu al is in zee!
U donatie wordt gedoneerd aan het WWF! Ik ga proberen een goed bedrag op te halen om zo hopelijk met z'n allen een stukje bij te dragen! Bij het WWF gaat minstens 84% rechtsreeks naar het daadwerkelijke doel. Met het geld worden grote boten de zee opgestuurd (en met grote netten wordt het plastic uitgefilterd), er worden afgangconstructies (afvangsystemen in rivieren en kanalen) geïnstalleerd om te voorkomen dat er nog meer plastic in de zee terecht komt. Hier beginnen ze met de grootste oorzaken: Indonesië, Vietnam, Filipijnen, Bonaire, China en Brazilië. Ook worden meer inlichtingen gegeven over de ernst van deze situatie, er worden met grote landen samengewerkt om dit wereldwijde probleem te handhaven én de diertjes die er aan toe zijn, worden in een noodopvang geholpen/behand om zo weer te herstellen!
❤🐳
Mijm doel is om op 1 januari 500 euro opgehaald te hebben. Zo startten we het jaar met een welverdiende schouderklop!
Alleen door samen te werken, krijgen we dit probleem onder controle!
Safe the animals! 🦑