Monument Joodse Begraafplaats Lekkerkerk

Monument Joodse Begraafplaats Lekkerkerk | Geld inzamelen
 
 

Leerlingen van Driestar Lekkerkerk hebben zich ingezet om de Joodse begraafplaats te renoveren samen met een plaatselijke hovenier. Dit deden ze als invulling van het vak CKV. De motivatie is er, omdat de school zich middels de Bijbel verbonden weet met de geschiedenis en de G’d van het volk Israël. Betrokkenen hebben een ontwerp voor de herinrichting gemaakt, waarin symboliek is verwerkt.

horizontaal perspectief

Tijd(elijk)

Gras ben ik, gras dat verdort,

Tijdens de renovatie ontstond het idee om een eenvoudig kunstwerk toe te voegen. Een beeldend kunstenaar werd gevraagd om voort te borduren op het gerealiseerde ontwerp van de begraafplaats. Hij weet zich verbonden met het Joodse volk en wilde ook op vrijwillige basis een suggestie doen, zoals in de schets op de voorzijde te zien is. Het bijzondere is dat in dit idee eigenlijk een dubbelperspectief ontstaat. Ons leven eindigt niet met een horizontaal perspectief: er is ook een

verticaal perspectief

eeuwig

maar U, G’d, blijft eeuwig Dezelfde!

Het idee werd enthousiast ontvangen. We zouden het als school en als Israëlitisch kerkgenootschap heel mooi vinden als dit kunstwerk gerealiseerd kan worden. Het maakt de renovatie af! Daarvoor is geld nodig. Kunt en wilt u eraan bijdragen?

  • Zikna is aangemerkt door de Belastingdienst als een Algemeen Nut Beogende Instelling (ANBI), waardoor uw giften aftrekbaar zijn voor de belasting.

€ 3.830 ingezameld
Doel: € 4.000 • 73 donaties

Deze actie is gesloten