JONGEREN IN DE KNEL

JONGEREN IN DE KNEL | Geld inzamelen
 
 

🙏 Mede dankzij de donaties via dit platform en andere kanalen, kunnen we nu al ruim 300 kinderen en jongeren helpen. Er is echter nog veel meer hulp nodig. Neem contact met ons op voor meer informatie over de actie 'Jongeren in de knel' en eventuele andere mogelijkheden tot financiële ondersteuning.



Jürgen van Gorkum



.

DE NOODSITUATIE



‘Jongeren in de knel’ verwijst naar jonge mensen die in hun dagelijks leven te maken hebben met diverse problemen en uitdagingen. Dit kan variëren van psychische problemen zoals een laag zelfbeeld, verminderd zelfvertrouwen, depressieve gevoelens en angststoornissen, tot sociale en economische moeilijkheden zoals eenzaamheid, de gevolgen van pestgedrag, armoede, werkloosheid en huisvestingsproblemen. Deze jongeren voelen zich vaak niet begrepen of gesteund, wat kan leiden tot een gevoel van isolatie en hopeloosheid.

Daarnaast hebben veel kinderen en jongeren te maken met druk vanuit verschillende hoeken, zoals het gezin, school, werk, peergroup en social media. Deze druk kan leiden tot stress, sociale isolatie en burn-out, waardoor ze moeite hebben om hun weg te vinden in de maatschappij. Het is belangrijk dat er voldoende ondersteuning en begeleiding beschikbaar is voor deze kinderen en jongeren, zodat ze de hulp kunnen krijgen die ze nodig hebben om zich te ontwikkelen en een positieve toekomst op te bouwen. De wachtlijsten in de (jeugd)zorg zijn echter zo lang, dat zij soms meer dan een jaar moeten wachten op hulp, met alle mogelijke gevolgen van dien.




.

DE REDDINGSBOEI



Vanuit Egel&Co overbruggen wij deze tijd door het aanreiken van een (preventieve) ’reddingsboei' in de vorm van de Trauma (Tension) Tapping Technique, gecombineerd met een flinke dosis psychofysieke en psychosociale Egelbagage (TTT+). Naast de acute hulp vergroten we hiermee tevens proactief de weerbaarheid, veerkracht en zelfredzaamheid van kinderen en jongeren in het algemeen, zodat op termijn hopelijk steeds minder professionele ondersteuning nodig is. 



Tapping is een laagdrempelige en snel aan te leren ehbo-kit bij spanning en stress. Het met de vingertoppen tikken op specifieke meridiaanpunten op je lichaam geeft de gemoedstoestand een positieve boost en helpt om stress, spanning, angsten, fysieke pijn, emotionele knelpunten en de gevolgen van traumatische ervaringen te verminderen.

Als gecertificeerd trainers en ambassadeurs van het Peaceful Heart Network zetten wij ons ervoor in om 'tapping' voor een zo breed mogelijk publiek toegankelijk te maken en daarbij een alternatief te bieden voor de reguliere zorgpaden. Daarom zijn wij ook aangesloten bij de Balanskliniek. Kijk voor meer informatie over TTT+ en tapping op www.hebjijalgetikt.nl en www.peacefulheart.se. En check www.balanskliniek.nl voor zorg op maat zonder bemoeienis van zorgverzekeraars.




.

DE AANPAK



De TTT+ instructie duurt 1 uur en wordt individueel of in groepsverband gegeven aan de kinderen en jongeren zelf, plus eventueel hun ouders. Dankzij jouw donatie is de eigen bijdrage €10,- per deelnemer, wat weer ten goede komt aan deze actie. 



De TTT+ workshop is uitgebreider, duurt 2,5 uur en is bedoeld voor teams, organisaties en bedrijven, zodat zij, naast de meerwaarde voor zichzelf, de TTT+ bagage tevens kunnen verweven met hun manier van lesgeven, begeleiden, coachen, trainen en aansturen. Neem voor meer informatie contact met me op.

.

GEPLANDE DATA, TIJDEN EN LOCATIES VAN DE TTT+ INSTRUCTIES

Zie het tabblad 'Updates'.

Wil je op een door jou gekozen moment een TTT+ instructie of TTT+ workshop plannen voor jezelf, je kind, je klas, school, zorginstelling, gemeente of organisatie, neem dan contact met me op via welkom@egelenco.nl




.

KRACHT DOOR VERBINDING



Een hechte samenleving, waarbinnen men door verbondenheid een stootje kan hebben, is als een maliënkolder waar alle ringetjes in elkaar grijpen en zo samen een sterk geheel vormen. Wij zijn met heel veel mensen die, als we onze krachten bundelen, heel veel voor elkaar kunnen krijgen. Help ons mee met een donatie, zodat we voor nog meer kinderen en jongeren de zon kunnen laten schijnen.

.

CONTACT

Jürgen van Gorkum - www.egel-weerbaarheid.nl - welkom@egelenco.nl - 0628712579

.

VLUCHTELINGEN

👉 We hebben de reikwijdte van deze actie uitgebreid naar het ondersteunen van kinderen, jongeren en hun ouders die zijn gevlucht ten gevolge van een klimaatramp, oorlog of geweld. Bij hen blijft het overlevingsmechanisme vaak lang actief, zelfs nadat zij een veilige omgeving hebben bereikt. Achtervolgd door trauma en overweldigende emoties hebben zij eerst ondersteuning nodig om de alarmstand van hun systeem tot rust te brengen. Tapping is een effectieve EHBO-tool om hen hierin te ondersteunen.

Beheer jij een opvanglocatie waar mensen (vluchtelingen of statushouders) wachten op verdere hulp, neem dan contact met me op voor meer informatie en het plannen van een TTT+ tapping-instructie. Aan deze instructie zijn geen kosten verbonden.

.


Updates (1)

03-01-2024 13:49

GEPLANDE TTT+ INSTRUCTIES

  • Donderdag 30 jan 16.00u
  • Donderdag 6 febr 16.00u
  • Maandag 10 febr 16.00u
  • Vrijdag 14 febr 15.30u

.

Passen de geplande instructies niet bij jouw agenda en wil je een TTT+ instructie of TTT+ workshop plannen voor jezelf, je kind, je klas, school of organisatie, neem dan contact met ons op via welkom@egelenco.nl

.

LOCATIE

Egelpraktijk Rijen (geplande instructies), of op locatie voor scholen, organisaties en opvanglocaties voor vluchtelingen.

.

DUUR

1 uur

.

EIGEN BIJDRAGE 

€10,- per deelnemer. Jouw bijdrage komt weer ten goede aan de actie 'Jongeren in de knel', zodat we nog meer kinderen en jongeren kunnen helpen.

.

INSCHRIJVEN

Omdat we maximaal 8 deelnemers per sessie kunnen ontvangen, graag eerst aanmelden via welkom@egelenco.nl. Na aanmelding krijg je per email een bevestiging van inschrijving en de routebeschrijving. 

.

€ 410 ingezameld
15 donaties