Een hulphond voor Tristan!
Ik ben Tristan van de Put en ik ben 15 jaar oud en mijn grote wens is om een hulphond te hebben.
Ik ben zeer hoog sensitief en ik heb kenmerken van autisme, waardoor het voor mij heel moeilijk is om met grote groepen mensen te zijn, zelf alleen dingen te doen, assertief te zijn en gevoelens en emoties te uiten en te tonen. Ik kan niet goed tegen drukke situaties, onduidelijkheden en snel veranderende omstandigheden.
Alleen naar de winkel gaan is een grote uitdaging. Doordat het in de winkel al druk is met mensen, kan ik me heel slecht focussen. Ik heb dan al mijn energie nodig om me te kunnen concentreren ivm alle prikkels die op me af komen. Mocht het zo zijn dat ik het product waar ik voor kom niet gevonden krijg, dan krijg ik het heel zwaar. Dan zou ik eigenlijk een medewerker moeten aanspreken, maar dat is te moeilijk voor mij. Alleen de gedachten al dat ik dat zou moeten doen, blokkeert mij volledig en hierdoor sta ik aan de grond genageld voor een lange tijd. Als ik uiteindelijk uit de blokkade kom ga ik lopen en lopen tot ik uiteindelijk thuis aankom en me enorm gespannen voel. Dan ga ik vervolgens alleen naar mijn kamer en trek ik mij terug en voel ik mij alleen. Dit is maar één voorbeeld uit mijn dagelijkse leven dat mij erg belemmert.
Zo ook reizen met het openbaar vervoer, het is veel te druk en onvoorspelbaar, want er kan elk moment iets gebeuren waar ik niet op voorbereid ben. Ook dit kan mij dan weer volledig blokkeren en daardoor weet ik vervolgens niet waar ik terecht kom. Al die angsten hebben mij inmiddels zo erg belemmerd dat ik niks meer onderneem. Hierdoor ervaar ik mijn leven als eenzaam.
Ik kan helaas om deze redenen ook al twee jaar niet meer naar school, wat ik eigenlijk heel graag zou willen.
Al deze gevoelens bij elkaar houden mij in de nacht wakker, waardoor ik in de ochtend moeilijk kan opstarten.
Een hulphond gaat mij het gevoel geven dat ik letterlijk niet meer alleen ben en kan mijn emoties, die ik zelf niet onder woorden kan brengen en controleren, aanvoelen en ze door mijn aandacht af te leiden zo beïnvloeden dat ik mijzelf hierin niet verlies. De hond is dan mijn maatje door dik en dun, waar ik blindelings op kan vertrouwen. Dit gevoel van vertrouwen geeft mij rust zodat ik moeilijke situaties beter aan kan en beter kan gaan functioneren. Ik hoef dingen dan niet meer alleen hoef te doen en dit maakt mij sterker en zekerder. De hond staat dan aan mijn zijde.
Mijn jongere broertje heeft een hamster genaamd Gerrie. Hier doe ik heel veel mee. Als ik me onrustig voel haal ik hem uit de kooi. Wat er dan met mij gebeurt is dat ik me volledig op Gerrie kan concentreren en dan helemaal in hem op ga, zodat ik mij van de prikkels om mij heen af kan sluiten. Maar Gerrie kan ik natuurlijk niet meenemen naar school of de winkel. En Gerrie is ook te klein om mij in een grote situatie te begeleiden en die steun te geven die ik op dat moment nodig heb. Gerrie is daar natuurlijk ook niet op getraind 😊
Nu heb ik altijd begeleiding nodig van een persoon en het zou geweldig zijn om dat in de toekomst niet meer nodig te hebben. Dat ik samen met mijn maatje een zelfstandiger leven kan gaan leiden en niet meer afhankelijk hoef te zijn van anderen. Dat ik weer lekker met de bus naar de stad kan gaan en weer aan een leuke opleiding kan gaan beginnen. Dat is mijn wens.
Maar zoals jullie wel weten, is een hulphond erg duur. Nou niet perse de hond, maar vooral de training die hij/zij voor een jaar samen met mij gaat volgen. Dus mijn vraag aan jullie is, willen jullie mij helpen mijn wens te vervullen. Dit zou mij enorm helpen, want in mijn ééntje krijg ik hem niet bij elkaar gespaard.
Groetjes Tristan.