Op 4 oktober nam ik Chloé en Binky in huis. Ze werden mij verkocht voor € 1.200,- als 'moeder en zoon' van respectievelijk 5 en 4 jaar oud. Wat een veilige, warme start had moeten zijn, veranderde al snel in een complete nachtmerrie en een opeenstapeling van oplichting. De vrouw bij wie ik ze kocht, deed zich voor als een ziek, zielig oud vrouwtje – achteraf een triest toneelstuk om misbruik te maken van goedhartige dierenliefhebbers.
Al direct na de aankoop bleek werkelijk niets te kloppen. Zelfs de administratie was een chaos: er bleken totaal andere hondjes op mijn naam te zijn gezet dan Chloé en Binky. De paspoorten en chips waren een puinhoop (Binky bleek ineens papieren uit België te hebben met een heel ander chipnummer, en Chloé komt achteraf uit Duitsland en heeft al minstens 5 baasjes gehad). Ze waren bovendien zwaar getraumatiseerd, konden helemaal niet goed aan de riem lopen, en Binky bleek ook nog eens ademhalingsproblemen te hebben. Na heel veel discussie kreeg ik destijds € 300,- terug, maar de echte medische horror moest toen nog losbreken.
De keiharde medische realiteit
Vanaf dag één ben ik wekelijks met de hondjes bij de dierenarts geweest. Naast hun angstige gedrag en het feit dat ze alles in huis onderplassen, bleek er fysiek nog iets heel ergs te spelen. Toen ik ze liet vaccineren en aan de bel trok omdat ze vreselijk uit hun bekje stonken en weigerden hun brokjes te eten, keek de dierenarts in hun mond.
De uitslag is ronduit hartverscheurend. Hun hele mond zit vol dikke ontstekingen, rotte tanden en kiezen en extreem dik ontstoken tandvlees. Ze hebben hier al ongelooflijk lang mee rondgelopen en moeten vreselijke pijn hebben gehad. Omdat het zulke stille hondjes zijn, hebben ze dat nooit kunnen laten merken. De dierenarts heeft vastgesteld dat Binky nog vóór het nieuwe jaar een zware operatie moet ondergaan waarbij meerdere tanden en kiezen chirurgisch worden getrokken. Direct daarna is Chloé aan de beurt, want haar gebit is minstens zo slecht. Als dit niet snel wordt verholpen, slaan de bacteriën en ontstekingen binnen de kortste keren over op hun vitale organen, zoals hun hart en nieren.
Torenhoge kosten
De kosten voor deze noodzakelijke operaties en gebitsbehandelingen bedragen maar liefst € 1.150,- per hond (totaal € 2.300,-). Samen met de aanschaf en de vele wekelijkse dierenartsbezoeken tot nu toe, is dit financieel voor mij simpelweg niet meer op te hoesten. Ik heb mijn hart opengezet om deze arme zielen te redden uit een wereld van broodfok en verwaarlozing, maar ik kan deze medische puinhoop in mijn eentje niet dragen.
Waar is de donatie voor?
Elke euro uit deze actie gaat honderd procent naar de medische rekeningen en de broodnodige operaties van Binky en Chloé. Zodat zij na al die jaren van ellende, verhuizingen en pijn eindelijk kunnen ervaren hoe het is om pijnvrij, gezond en gelukkig door het leven te gaan.
Help je mee om deze lieverds een tweede kans te geven? Namens Chloé, Binky en mijzelf: ontzettend bedankt voor je medeleven en steun, hoe klein of groot de bijdrage ook is! Liefs Vanessa