Hallo, wij zijn Harry en Susanne Broekhuijs,😀
Sinds een jaar zijn wij bezig met het plan om een gezinshuis te beginnen. In een eigen pand in het buitengebied ergens in de provincie Overijssel willen we 4-6 kinderen die niet meer thuis kunnen wonen een plek bieden waar ze zich kunnen ontwikkelen. En dat wat lang een droom was, werd de laatste maanden steeds concreter. Het bedrijfsplan is klaar, onze huisstijl ontworpen en we hebben zelfs een pand op het oog en toen kwam op woensdag 24 juni een telefoontje van het Leger des Heils met de vraag of wij in de gelegenheid zijn om 5 kinderen uit 1 gezin op te vangen. Zij zouden op korte termijn uit huis geplaatst worden en de gemeente (die verantwoordelijk is voor de kinderen) wil ze graag bij elkaar houden. Ze hadden in hun netwerk gehoord van onze plannen en omdat ze geen enkele andere optie hebben kwamen ze bij ons uit. En ondanks dat we niet precies wisten waar we ja tegen zeiden hebben we dat toch gedaan. De ellende voor de kinderen die niet alleen gescheiden worden van hun ouders en dan ook nog uit elkaar zouden worden gehaald om verspreid over Nederland te worden opgevangen vonden we niet opwegen tegen het rollercoaster effect wat wij zouden meemaken. En ondanks dat we nog geen pand hebben, is het gelukt om de kinderen gezamelijk op te vangen! Wat fantastisch! ❤️
De zorginstelling die al bij deze kinderen betrokken was heeft nog een pand leeg staan en daar gaan we maandag 6 juli (anderhalve week na het eerste telefoontje!) tijdelijk wonen met de kinderen totdat we een eigen pand hebben.
Het gaat allemaal razend snel en eigenlijk is er nauwelijks tijd om ons goed voor te bereiden. We hebben zoveel nodig en hebben eigenlijk geen idee wat precies! Omdat de kinderen nog heel klein zijn is het voor ons één van de eerste prioriteiten om een vervoermiddel te hebben waardoor we met z'n allen ergens heen kunnen. De vakantie staat voor de deur, het wordt mooi weer en hoe fijn is het dan dat we bv naar het bos kunnen. Omdat we het goede voorbeeld willen geven en het liefst zoveel mogelijk op de fiets willen doen en ook omdat een bus wel een hele grote investering is, willen we graag een bakfiets aanschaffen.
Omdat we een beginnend gezinshuis zijn hebben we zelf geen geld beschikbaar om nu zo'n grote uitgave te doen en daarom hebben we jouw hulp nodig. We willen je vragen om een donatie te doen zodat we toch met de kinderen op pad kunnen.
Namens ons en de kinderen enorm bedankt!
Updates (2)
10-07-2020 12:40
Het vroeg nog wat financieel regelwerk, maar het gaat lukken allemaal! Wij blijven voor de kinderen zorgen. Hoera!!!
07-07-2020 04:12
De rollercoaster krijgt hoogstwaarschijnlijk een bizarre en heel verdrietige wending!
Op dag 1 van de verzorging en nadat we ze dit weekend 3 x hebben bezocht blijkt de financiering van de zorg voor deze kinderen helemaal niet rond te zijn. Betrokken instanties zijn afspraken niet nagekomen en de betrokken gemeente lijkt niet bereid om de financiering te geven die nodig is om het voor ons haalbaar te maken om voor de kinderen te zorgen. Donderdag weten we of we bij de kinderen blijven of niet.
Susanne
Oudere updates weergeven