Help mee in de strijd tegen antibioticaresistente bacteriën!
Steeds meer mensen lopen gevaar door bacteriën die niet meer reageren op antibiotica. Dit betekent dat gewone infecties, zoals blaasontstekingen of longontstekingen, niet meer goed behandeld kunnen worden. Ook operaties en kankerbehandelingen worden risicovoller omdat antibiotica vaak nodig zijn om infecties te voorkomen. De wereldwijde toename van antibioticaresistentie is een groot probleem en vraagt om nieuwe oplossingen.
Een alternatief: bacteriofagen Gelukkig is er een veelbelovende alternatieve behandeling: bacteriofagen. Dit zijn virussen die specifiek schadelijke bacteriën aanvallen en vernietigen, zonder nuttige bacteriën aan te tasten. Fagen kunnen een uitkomst bieden voor patiënten bij wie antibiotica niet meer werkt. Maar om fagenbehandelingen breed beschikbaar te maken, is meer onderzoek nodig.
Wat doen de Fagenbank en UMC Utrecht? De Fagenbank en het UMC Utrecht werken samen om fagenonderzoek te versnellen en behandelingen toegankelijk te maken voor patiënten die ze dringend nodig hebben. We ontwikkelen een veilige en effectieve manier om bacteriofagen in te zetten bij infecties. Ook bouwen we een fagenbank op, een verzameling van verschillende fagen die ingezet kunnen worden tegen resistente bacteriën.
Huidige status Met behulp van eerdere donaties zijn al meer dan 100 fagen geïsoleerd die nu getest worden op veilig gebruik. Dit is een belangrijke stap richting het breder inzetten van fagenbehandelingen en geeft hoop aan patiënten die geen andere behandelmogelijkheden meer hebben.
Waarom is uw hulp nodig? Onderzoek naar bacteriofagen kost veel tijd en geld. We moeten fagen identificeren, testen en veilig produceren. Daarvoor hebben we steun nodig. Uw donatie helpt bij:
- Het uitbreiden van onze fagenbank tegen meer soorten bacteriën, zodat we sneller de juiste fagen kunnen vinden voor specifieke infecties.
- Klinisch onderzoek om te bewijzen dat fagen veilig en effectief zijn in de behandeling van infecties.
- Het ontwikkelen van productiemethoden om fagen breed beschikbaar te maken voor patiënten.
Elke bijdrage telt! Onderzoek is duur maar met uw hulp kunnen we een groot verschil maken.
Samen kunnen we levens redden! Antibioticaresistentie is een groeiend probleem dat ons allemaal raakt. Door te investeren in alternatieve behandelingen zoals bacteriofagen, geven we patiënten met onbehandelbare infecties weer hoop. Helpt u mee?
Doneer nu en maak het verschil! Dank u
meer informatie op www.fagenbank.nl